שלום עולם! "נ-דיר" באוויר.

היזם מאחורי "נ-דיר" הוא אני, נלי גיא, קולנוען ובעל אולפן צילום ועריכה בתל אביב. עוד בילדותי הייתי אספן חובב וסינפיל. לילה אחד שבו כבר הייתי בגיל רישיון, חזרתי עם כמה חברים בשעת לילה מאוחרת דרך הרחובות השקטים בשכונת מגורי כשלפתע ראיתי אדם מחליף ומוריד פוסטרים של "שר הטבעות" מעל שלט רחוב. מייד עצרתי את הרכב וביקשתי ממנו את הפוסטר, אבל הוא אמר שהוא חייב להחזיר אותם. התעניינתי ושאלתי מה עושים איתם והוא אמר שזורקים אותם לפח. נחרדתי. חוש האספנות (או אגרנות) נכנס להילוך גבוה. נסענו קדימה אל עבר פוסטר שעוד לא הוחלף, עצרנו, קפצתי החוצה והופתעתי לגלות שההמתקן של הפוסטר נפתח בקליפס פשוט. שליפה מהירה והסתלקנו משם בזריזות. לקחתי על עצמי את תפקיד הרובין הוד של הפוסטרים, שמציל אותם מגריסה, ובימים שלאחר מכן דאגתי שיהיה לי אחד מכל פוסטר בסדרה (גנדאלף, פרודו, לגולאס, ארוואן). את שנתי האחרונה בתיכון העברתי עם פוסטר עצום מימדים של גנדאלף האפור מעל המיטה. מאז אספתי, בכל מיני דרכים, פוסטרים רבים. ומי שמתעניין בפוסטרים לא יכול היה לפספס את "מונדו", אתר אמריקאי שהצליח לייצר שיתוף פעולה בין האולפנים הגדולים באמריקה ובין המאיירים הטובים בתחומם, ולייצר פוסטרים במהדורות מצומצמות ומרהיבות. החיבור יצר קטגוריה חדשה בשוק האומנות האמריקאי, שהתקבל בהתלהבות הן על ידי האמנים והן על ידי הקהל.

אז על בסיס ההצלחה האמריקאית, התחילה להתגבש המחשבה על הקמת "נ-דיר", שהלכה והתחזקה יחד עם הפריחה שחלה בשוק המאיירים המקומי, שהתפתח ונמצא בשורה הראשונה של כל מה שקורה היום בתחום. יצירות ישראליות מדברות אליי ומשפיעות עליי באופן אישי, לכן אני חושב שהחיבור בין המאיירים הישראלים ליצירות ישראליות הוא טבעי וחשוב, וגם ככה יהיו לי מלא פוסטרים חדשים.

אז לאחר כמעט שנה של הכנות, יוצאים לדרך. בימים הקרובים נחשוף את הפוסטר הראשון שעיצב איתי רווה המוכשר ל"קלרה הקדושה". המהדורה תכלול 100 עותקים בלבד מודפסים בדפוס רשת. אנחנו מכריזים על פוסטר חדש כמה ימים לפני שהוא מוצע למכירה דרך רשימת התפוצה שלנו (הרשמה בתחתית העמוד) וביום המכירה אנחנו מודיעים ברשתות החברתיות (פייסבוק, אינסטגרם, טוויטר) שהפוסטר זמין לרכישה, עד גמר המלאי.

 

קרדיט גיפ: faxdoc

  • White Instagram Icon
  • White Facebook Icon
  • White Twitter Icon